Sienos

Surenkamos gelžbetonio sienų plokštės daugiausia naudojamos daugiabučių gyvenamų namų, viešbučių ar kitose panašiose konstrukcijose. Laikančiosios sienos naudojamos kartu su perdangomis iš kiaurymėtų plokščių. Kitas pritaikymas - atitvaroms ir liftų bei laiptinių šachtoms. Kuo didesnių matmenų sienų elementai, tuo ekonomiškesnis projektas, tuo didesnis statybos našumas. Sienų gamybos apribojimus gali įtakoti kėlimo mechanizmų ir transporto galingumai.

Gelžbetonio sienos gaminamos stendiniuose ar kasetiniuose klojiniuose.Klojininiai gaminių paviršiai yra lygūs, o viršutiniai paviršiai išlyginami ir užtrinami.  Dažymui ar tapetavimui reikalingas minimalus paviršių paruošimas. Techniniai kanalai arba įdėtinės detalės įrengiami formuojant gaminį.

Yra du sieninių plokščių tipai: trisluoksnės ir vienasluoksnės plokštės. Dažniausiai plokštės yra vieno aukšto, o konstrukcijos pločiai bus projektuojami pagal užsakovo pageidavimus.

1 lentelė Sienų plokščių charakteristikos

Optimalus dydis Maksimalus dydis
Ilgis, m 6-7 12
Aukštis, m 3 4.5

Trisluoksnės sienos storis, mm

430 550
Viensluoksnės sienos storis, mm 200 300
Ugniaatsparumas, min 90 180

UAB "Betonika" gali pagaminti išorines atitvarines konstrukcijas iš faktūrinio betono. Sąvoka "faktūrinis betonas" siejama su surenkamojo gelžbetonio elementais, kuriais stengiamasi pastato fasaduose išgauti architektūrinį efektą, panaudojant apdailą, formų, spalvų, tekstūros įvairovę ir gamybos kokybę. Surenkamojo gelžbetonio elementų gamintojai siūlo itin platų išorės apdailos variantų pasirinkimą. Nors pagrindinė konstrukcinė medžiaga yra betonas, bet elementai nebūtinai turi atrodyti kaip betoniniai.

Pastatų sieniniams elementams galima suteikti statybos iš plytų, poliruoto marmuro ar granito pavidalą. Jei architektas pageidauja betoninės išorės, elementus galima gaminti įvairios apdailos - daugybės profilių ir tekstūros, kas išryškina natūralų užpildų, naudojamų elementams gaminti, grožį. Žinoma, tokia apdaila reikalauja aukšto lygio technologijų ir gerų specialistų.